Bára z Šafranice

  Barču jsme si přivezli před Vánoci v roce 2007 naprostou náhodou :-). Původně jsme jeli pro osmitýdenní štěňátko výmarského ohaře do jiné chovatelské stanice. Netušili jsme ale, že štěňátko, které mělo dle inzerátu být dlouhosrsté, bude krátkosrsté - chyba tisku. Takže jsme se projeli zhruba 250 km a zjistili, že domů pojedeme s prázdnou. Pan chovatel ale věděl o nezadané dlouhosrsté šestiměsíční slečně v blízké CHS ze Šafranice, tak jsme se jeli podívat tam.

  U chovatelky, paní Hájkové, nás uvítali dva dospělí výmaráci - Admirál a Eliška (Barči máma) - a jedna šestiměsíční výmarská kozička. Byla krásná, milá, mazlivá. Abychom Barču získali, museli jsme slíbit, že jí uchovníme, že po ní bude alespoň jeden vrh a hlavně, že se u nás bude mít minimálně stejně tak dobře jako u svých chovatelů (tzn.jako v psím ráji :-)). Co jsme slíbili, to jsme chtěli i dodržet a tak jsme se začali postupně pracovat na Barči uchovnění. Prvním krokem bylo absolvování jarního svodu, 13.4.2008, kde nezjistili nic, co by nám bránilo v dalších krocích.

  Barča je klidná, vyrovnaná, s chutí do práce, občas tvrdohlavá. Sem tam něco ukradne - třeba si schová nářadí z garáže v boudě, ale jinak je poslušná :-). Pracovně jí nevyužíváme, nejsme myslivci, nicméně i z našich procházek v okolí Horního Jiřetína, kde je spousta drobné zvěře, jsme vypozorovali její lovecké vlohy - má pevné vystavování a je hlasitý oznamovač. Podzimní zkoušky složila I.ceně.

  Co se týče exteriéru, Bára je středně silná fenka, 63 cm vysoká, dle standardu naprosto v normě. Na výstavách dosáhla ocenění CAJC, CAC, CACIB, BOB, Národní vítěz, Klubový vítěz - viz.přehled "Výstavy", byl nám přiznán titul Český šampion.